ОСНОВНА МЕТА ТА НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ

Інститут «УкрНДІпроектреставрація» володіє унікальним досвідом та потенціалом для успішної й продуктивної реалізації реставраційних програм та пам’яткоохоронних заходів будь-якої складності в сучасних умовах. 


Основною метою діяльності інституту є забезпечення втілення через основні напрямки своєї діяльності державної політики в галузі будівництва, реставрації пам'яток та нерухомих об'єктів культурної спадщини.

Пріорітетними напрямками діяльності інституту є:

Виявлення та дослідження об'єктів та пам'яток нерухомої культурної спадщини.

Розроблення науково-проєктної документації спрямованої на реставраційний ремонт, реставрацію, консервацію, музеєфікацію та пристосування об'єктів та пам'яток нерухомої культурної спадщини.

Виконання хіміко-технологічних вишукувань, діагностики стану конструкцій та матеріалів, лабораторних досліджень, розробки технологій виконання ремонтно-реставраційних робіт.

Здійснення інформаційно-консультативної та посередницької діяльності в галузі реставрації пам'яток, експертизи проектних рішень тощо. 

           Поряд з цим, виходячи з необхідності збереження історичного середовища об'єктів та пам'яток нерухомої культурної спадщини, інститут розробляє містобудівну документацію:

- історико-архітектурні опорні плани історичних населених місць України, зокрема: для генеральних планів для міст: Чернівців, Феодосії, Полтави, Харкова, Хуста, Житомира, Вознесенська (Миколаївська обл.), Хмільника (Вінницька обл.), селищ міського типу Коктебель (АР Крим), Антоніни (Хмельницька обл.) та ін.

плани організації територій історико-культурних заповідників, зокрема для Національного заповідника «Гетьманська столиця» у селищі міського типу Батурин та Генуезької фортеці у м. Судаку (відділ Національного заповідника «Софія Київська»), Генеральний план Національного заповідника «Софія Київська»,

історичні ареали населених місць,

межі та режими використання зон охорони пам'яток культурної спадщини.


           Одним з пріоритетних напрямків діяльності інституту є розроблення нормативної бази та регулюючих документів і стандартів в галузі реставрації. 

Зокрема, Інститутом розроблено:

ДБН А.2.2-6-2008 «Склад, зміст, порядок розроблення та погодження науково-проектної документації на реставрацію пам'яток культурної спадщини»; 

Державні будівельні норми України «Ресурсні елементні кошторисні норми на реставраційно-відновлювальні роботи» (27 збірників); 

Тимчасовий збірник цін на науково-проектні роботи по нерухомих пам’ятках історії та культури Української РСР» (ТЗЦНІПР-91).

        Останніми роками фахівці Інституту керуючись досвідом європейських країн спираючись на відповідні міжнародні документи і рекомендації ЮНЕСКО, ІКОМОС розробили нові норми та стандарти:

ДСТУ-Н Б В.3.2-4:2016 «Настанова щодо виконання ремонтно-реставраційних робіт на пам`ятках архітектури та містобудування»;

ДБН А.2.2-14-2016 «Склад та зміст науково-проектної документації на реставрацію пам’яток архітектури та містобудування»;

Зміни №1 ДБН А.2.2-14-2016 2016 «Склад та зміст науково-проектної документації на реставрацію пам’яток архітектури та містобудування».